مشاوره فردی (روان‌درمانی)

مشاوره فردی فرآیند مشترک بین درمانگر و فرد است. اهداف مشترک درمانی می‌تواند الهام‌بخش تغییر یا بهبود کیفیت زندگی فرد باشد. افراد ممکن است برای کمک به مسائلی که به‌تنهایی از پس آن برنمی‌آیند به دنبال درمان باشند. مشاوره فردی، درمان، درمان فردی، روان‌درمانی، درمان روانی اجتماعی، درمان از طریق گفت‌وگو و مشاوره نیز خوانده می‌شود.

مشاوره فردی می‌تواند به افراد در رفع دامن گسترده‌ای از مشکلات روان‌شناختی افراد کمک کند که می‌تواند سلامت روان افراد را افزایش دهد. مشاوره فردی می‌توانند مهارت‌های لازم برای کنار آمدن و حل‌وفصل با شرایط دشوار، تصمیم‌گیری سالم و رسیدن به اهداف را به افراد بیاموزد و توسعه دهد. بسیاری از افراد در سفر مشاوره فردی خود به خودآگاهی بیشتری دست پیدا می‌کنند و برخی از افراد حتی فرصت مغتنمی برای رشد خود می‌دانند.

رویکردهای مشاوره فردی در مشاوره و رواندرمانی:

درمان شناختی رفتاری (CBT) : یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین انواع مشاوره فردی است. این رویکرد به افراد کمک می‌کند تا ارتباط بین افکار، احساسات و رفتارها را بررسی کنند. سپس، افراد می‌توانند الگوهای مثبت تفکر را جایگزین الگوهای منفی کنند. عقیده CBT این است که افکار سالم غالباً باعث ایجاد احساسات مثبت و اقدامات و رفتارهای مولد و مؤثر می‌شوند.

رفتاردرمانی دیالکتیکی : (DBT) می‌تواند به افراد در مقابله با استرس، بهبود تنظیم عاطفی و بهبود روابط بین فردی کمک کند.

روان‌درمانی بین فردی :(IPT) این رویکرد می‌تواند در ایجاد مهارت‌های ارتباطی و روابط بین فردی موثر کمک کند.

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) : باعث افزایش آگاهی از افکار، احساسات و هیجان ها در زمان حال می‌شود.

مسائل و مشکلات فردی

اگر مسئله‌ای باعث ایجاد پریشانی شما شده یا در زندگی روزمره‌تان اختلال ایجاد کرده، زمان آن رسیده که به دنبال مشاوره فردی باشید. پریشانی می‌تواند به معنای افکار منفی، احساسات، رفتارها یا حتی احساس بدنی مانند درد یا خستگی باشد. خیلی مهم است بدانید که اجازه ندهید تا علائم شدید شود سپس به مشاوره فردی مراجعه کنید. اگر اغلب ناراضی هستید یا در مورد مسائل زندگی احساس ناامیدی و درماندگی می‌کنید بهتر است به دنبال مشاوره فردی باشید. اگر نتوانید روی کار یا تحصیل تمرکز کنید، اعتیاد را تجربه می‌کنید یا احساس می‌کنید به خودتان یا دیگران آسیب می‌رسانید همچنین درصورتی‌که نگرانی‌های زیر را تجربه می‌کنید حتماً به دنبال مشاوره فردی باشید:

  • اضطراب

  • استرس

  • مسائل مربوط به غذا و خوردن و اشتها

  • خشم

  • مسائل ارتباطی یا چالش‌های ازدواج

  • مورد سو استفاده واقع‌شدن

  • مسائل خانوادگی

  • بی‌خوابی

  • مشکلات جنسی

  • یا دیگر موارد

مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌مندی از روانشناسان و مشاوران باتجربه و دارای صلاحیت می‌توانند به شما کمک کنند تا مشکلات روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری‌تان را تغییر داده و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

تلفن تماس سریع با مشاوران آنلاین آرکا :  09109902086

فهرست