مشاوره انتخاب همسر

مشاوره انتخاب همسر، نوعی از مشاوره و رواندرمانی است که توسط مشاوران و درمانگران ارائه می‌شود، به نفع هر زوجینی است که تعهد طولانی‌مدت مانند ازدواج باهم داشته باشند. به‌طورمعمول، هدف از مشاوره انتخاب همسر، شناسایی هرگونه زمینه بالقوه درگیری و تعارض در رابطه، قبل از اینکه این موضوعات به نگرانی‌های جدی تبدیل شوند و درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا در این زمینه راهبردهای مؤثر برای بحث و حل‌وفصل تعارض‌هایی که ممکن است قبل از ازدواج پیش بیاید را آموزش می‌دهند.

افرادی که به دنبال مشاوره انتخاب همسر هستند از این طریق به آن‌ها کمک می‌شود تا انتظارات خود را در مورد ازدواج بهتر درک کنند و به تفاوت‌های مهم در یک فضای امن و بی‌طرف مشاوره و رواندرمانی بپردازند.

درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا چگونه می‌توانند در انتخاب همسر به شما كمك كنند؟

درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا می‌تواند به شما کمک کنند تا نگرانی‌هایتان را که در جریان روابطتان به وجود می‌آیند را بررسی کنید، همچنین به شما کمک می‌کنند تا در انتخاب همسر حوزه‌هایی که بعداً می‌تواند منبع اختلاف و تعارض باشد برای مثال در زمینه امور مالی، روش‌های فرزند آوری و فرزند پروری، اهداف شغلی و رفت‌وآمدهای خانوادگی و یا سایر موارد را شناسایی کنید. تحقیقات روانشناسی خانواده نشان می‌دهد که افرادی که از خدمات مشاوره و روان‌درمانی استفاده کرده بودند 31 درصد کمتر از بقیه افراد احتمال دارد که طلاق بگیرند؛ بنابراین اهمیت مشاوره و روان‌درمانی در انتخاب همسر و شریک زندگی خیلی ضروری هست.

در ابتدا ممکن است برخی از افراد ازآنچه ممکن است در جلسات مشاوره آشکار شود اضطراب یا ترس را تجربه کنند و از مشاوره انتخاب همسر خودداری کنند، اما به یاد داشته باشید که یکی از کارکردهای جلسات مشاوره انتخاب همسر در سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا، پرداختن به این نگرانی‌های پیش روست. برخی از زوجین ممکن است برای اولین بار در مورد ارزش‌ها و باورهای خودشان یا نقش‌های مشارکتی خود به‌عنوان همسر بحث کنند و از همین ابتدا پرداختن به اختلاف‌نظرها و حل‌وفصل موفق آن‌ها در جلسات مشاوره کمک‌کننده هست در برخی موارد ممکن است افراد تصمیم بگیرند که تعارض‌ها و اختلاف‌نظرهای عمیقشان غیرقابل‌حل بوده و بنابراین تصمیم می‌گیرند که باهم دیگر زندگی مشترک را شروع نکنند.

سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا در جلسات مشاوره انتخاب همسر فضای امنی را برای گفتگو در مورد نگرانی‌هایتان فراهم می‌کند، شنیدن افکار و احساسات آسیب‌زننده فردی که می‌خواهید با او مسیر زندگی‌تان را مشترک بپیمایید ممکن است برایتان دشوار باشد بنابراین با بررسی این افکار و احساسات در جلسات مشاوره و پرداختن به تردیدها و انتظاراتتان از زندگی مشترک و اهداف آینده و حل تعارضات پیش رو پایه محکمی برای زندگی مشترک خود آغاز می‌کنید.

 هر فردی ممکن است نتواند به مراکز مشاوره و رواندرمانی جهت مشاوره انتخاب همسر مراجعه کند سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌گیری از افراد متخصص و با در نظر گرفتن هزینه و زمان شما به‌صورت آنلاین خدمات خودش را ارائه می‌دهد. همچنين قابل‌ذکر است که سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا بسیاری از کتاب‌های خودیاری و موارد صوتی و کلیپ‌های خودش را در طی جلسات مشاوره در اختیار شما قرار می‌دهد تا بعد از اتمام جلسات خودتان درمانگر و مربی روابط خود باشید.

مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌مندی از روانشناسان و مشاوران باتجربه و دارای صلاحیت می‌توانند به شما کمک کنند تا مشکلات روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری‌تان را تغییر داده و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

تلفن تماس سریع با مشاوران آنلاین آرکا :  09109902086

فهرست