مشاوره روابط جنسی

آیا اخیراً متوجه برخی تغییرات در عملکرد جنسی خود شده اید؟ آیا مشکلی داشته اید که از ابتدای رابطه جنسی با همسرتان باعث آزار شما شده است؟ همه زوجین در برهه ای از زندگی مشترک خود لحظاتی را تجربه می کنند که زمان و انرژی لازم برای رابطه جنسی منظم را ندارند. اگر شما نیز چنین تجربه ای داشته و از طرفی دوست دارید که زندگی جنسی خود را دوباره کشف کنید؛ مشاوره روابط جنسی می تواند به شما کمک کند. طبیعی است که دلتان بخواهد رابطه جنسی خود با همسرتان را بهبود بخشید؛ از این موضوع خجالت نکشید و درخواست کمک کنید.

مشاوره رابطه جنسی چیست؟

مشاوره رابطه جنسی یک حوزه حرفه ای کاملا رایج است که متخصصان در این حوزه با رعایت تمام اصول حرفه ای و اخلاقی برای غلبه بر مشکلات رابطه جنسی و یا افزایش رضایت از این رابطه، مداخلات لازم را انجام می دهند. یک درمانگر متخصص در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که درباره آنچا در زندگی تان نناتفاق میفتد صحبت کنید و سعی کنید علت مشکلات موجود را پیدا کنید.

ابراز تمایلات جنسی در افراد مختلف متفاوت است. برخی به راحتی می توانند تمایلات جنسی خود را در رابطه با همسرشان ابراز کنند؛ اما این کار برای برخی دیگر کاری بسیار دشوار است. این می تواند ناشی از یک مسئله جنسی و یا پیامد یک پریشانی روانشناختی باشد. ممکن است طرز فکر و احساس فرد نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر برخی  باورهای فرهنگی و اجتماعی نادرست باشد و همین مسئله عملکرد فرد را در رابطه جنسی اش تحت تاثیر قرار دهد.

مشاوره روابط جنسی در چه زمینه هایی به شما کمک می کند؟

این نوع مشاوره در تمام مشکلاتی که مربوط به مسائل جنسی و رابطه جنسی است می تواند کارایی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید درباره احساسات و عملکرد جنسی خود و یا چگونگی برقراری یک رابطه جنسی توام با صمیمیت اطلاعاتی کسب کنید. تمامی این موارد می تواند در چهارچوب مشاوره روابط جنسی و در اَشکال فردی و یا زوجی مطرح شود.

از طرفی افزایش رضایت جنسی شما در رابطه با همسرتان، به شما کمک می کند که نسبت به خود و سایر جنبه های زندگی خود احساس بهتری داشته باشید. برخی افراد نگرانی هایی درباره تمایلات جنسی خود دارد، یا ممکن است دچار برخی عادت های تکراری شوند و یا برخی مواقع به صورت تکانشی عمل کنند. برخی مردان ممکن است دلمشغول این مسئله باشند که در حین رابطه دچار اختلال در نعوظ و یا مشکل برانگیختگی شوند و یا انزال زودرس را تجربه کنند. زنان ممکن است از درد هنگام رابطه جنسی، بی میلی جنسی و عدم تجربه ارگاسم در رنج باشند. هر کدام از این موارد را می توان با یک مشاور مجرب در زمینه روابط جنسی مطرح کرده و راهکارهای درمانی لازم را دریافت کرد.

برای برخی افراد، مشکلات جنسی یا مشکلات رابطه عاطفی می تواند نشانه مشکل دیگری باشد که در جریان است. اگر اضطراب و یا افسردگی داشته باشید؛ ممکن است مشکلات جنسی را به عنوان یک عارضه جانبی آنها تجربه کنید. در چنین مواردی درمان افسردگی، اضطراب و یا هر عامل زیربنایی دیگری باید در اولویت باشد.

پیدا کردن یک مشاور خوب

برای پیدا کردن یک مشاور خوب در زمینه روابط جنسی نه تنها باید تخصص و دانش او را در نظر بگیرید؛ بلکه باید کسی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی بکنید. احساس راحتی و اعتماد به درمانگر در زمینه مسائل جنسی بسیار حائز اهمیت است. چون اگر نتوانید احساسات و افکار خود را با مشاورتان در میان بگذارید،  درمان موثر نخواهد بود.

پیشنهاد ما به شما استفاده از سامانه مشاوره و رواندرمانی آنلاین آرکا است. با استفاده از این سامانه شما می توانید به مشاوران مجرب و متخصص برای حل مشکلات مربوط به رابطه جنسی متصل شوید. مهمتر از همه، استفاده از سامانه مشاوره آنلاین آرکا به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه در اتاق درمان باشید (و یا حتی بدون مشخص شدن اطلاعات هویتی شما) احساس راحتی بیشتری در صحبت کردن داشته باشید. سامانه مشاوره آنلاین آرکا فضایی را برای شما فراهم می کند که همراه با احساس راحتی، بتوانید با یک مشاور متخصص صحبت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. فقط کافی است اولین جلسه درمانی را تنظیم کرده و به مشاور مناسب خود متصل شوید.

مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌مندی از روانشناسان و مشاوران باتجربه و دارای صلاحیت می‌توانند به شما کمک کنند تا مشکلات روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری‌تان را تغییر داده و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

تلفن تماس سریع با مشاوران آنلاین آرکا :  09109902086

فهرست