مشاوره اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه (ADHD)

امروزه اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر خودش قرار داده است. اما بسیاری از درمان‌های مؤثری وجود دارند که می‌تواند به رفع و بهبود این اختلال کمک کند. درمان دارویی و همچنین مشاوره و روان‌درمانی می‌تواند بخش مهمی از درمان اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه باشد. اما ترکیبی از روش‌های درمانی (درمان دارویی و مشاوره و روان‌درمانی) ممکن است به افراد مبتلابه اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه کمک کند تا علائم خود را مدیریت کنند و بهزیستی و رفاه این افراد را بالا ببرد.

اگر فکر می‌کنید خودتان یا عزیزانتان علائم اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه دارند، درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا در این زمانه می‌تواند به شما کمک کند. با درمانگران آرکا می‌توانید مهارت‌هایی را برای مدیریت علائم خود بیاموزید.

درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا چگونه می‌توانند به شما كمك كنند؟

مشاوره و روان‌درمانی می‌تواند برای درمان علائم مرتبط با اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه مؤثر باشد. بدین‌صورت که مشاوره و روان‌درمانی به شما کمک می‌کند که رفتارهای مخرب و ناکارآمد ناشی از  اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه را تنظیم کنید. اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه باعث می‌شود که شما در تنظیم رفتارها و احساساتتان به مشکل بربخورید  بنابراین با مشاوره و روان‌درمانی می‌توانید  راهبردهای مقابله سالم‌تری را یاد بگیرید. با توجه به اینکه برنامه‌ریزی یکی از مشکلات افراد دارای اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه است درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا می‌توانند به شما در تهیه برنامه درمانی هم کمک کنند. با درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا، شما می‌توانید یاد بگیرید که زندگی خود را سازمان‌دهی و اولویت‌بندی کنید. درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا همچنین ممکن است به فردی که دچار اختلال کمبود توجه بیش فعالی است کمک کند که:

  • این افراد برای خوشان اهدافی را تعیین کنند
  • از تکنیک‌های خود نظم‌بخشی و خود پاداش دهی استفاده کنند
  • احساسات و رفتارهای خوشان را تنظیم کنند

عدم تمرکز در مدرسه یا محل کار می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد. درمان با یا بدون درمان دارو می‌تواند به شما در مدیریت علائم اختلال پیش فعالی/ کمبود توجهتان به شما کمک کند. به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که تمرکز داشته باشید و تکانه‌هایتان (اقدام فوری و بدون فکر) را مدیریت کنید. همچنین آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا بیشتر خودتان را بشناسید و عوامل محیطی پرت‌کننده حواس را کاهش دهید.  

کودکانی و نوجوانانی که علائم اختلال پیش فعالی/ کمبود توجه را نشان می‌دهند نیز می‌توانند از درمان بهره‌مند شوند. ممکن است درمانگران ما با والدین، ​​معلمان و کودک جهت غلبه بر اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه کودکان و نوجوانان همکاری کنند. یکی از اهداف درمانی کمک به تنظیم محیط یادگیری است. درنتیجه ممکن است محیط یادگیری متناسب با سبک یادگیری و نیازهای کودک و نوجوان باشد.

درمانگران ما به شما کمک کند یاد بگیرید که آیا مشکل توجه شما مسئله اصلی شماست. در برخی موارد مسائل رفتاری ممکن است ناشی از اختلالاتی مثل  ناتوانی در یادگیری،  اضطراب، خشم  باشد.  بنابراین درمانگران ما وجود هر نوع اختلال دیگر را بررسی خواهند کرد که ممکن است با اختلال پیش فعالی/ کمبود توجه همپوش باشد.

 انواع درمان‌های سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا برای اختلال پیش فعالی/ کمبود توجه

 درمان دارویی

در شرایطی که علائم بیش فعالی/ کمبود توجه شما شدید باشد به‌طوری‌که باعث افت عملکرد شما شود در این صورت لازم هست که دارو هم مصرف شود که سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا بهترین متخصصان را در این زمینه برای شما معرفی و هماهنگ خواهد کرد.

درمان مبتنی بر مهارت

 این نوع درمان می‌تواند برای کودکان خردسال مفید باشد. درمانگران ما می‌توانند به کودکان در یادگیری مهارت‌های جدید و استراتژی‌های مدیریت زمان کمک کنند.

درمان شناختی رفتاری (CBT)

می‌تواند به افراد در تغییر عادات ناسالم و الگوهای تفکر کمک کند. این روش برای بزرگ‌سالان مبتلابه اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه ممکن است مفید باشند زیرا درمان شناختی رفتاری کمک می‌کند که شما  فرآیندهای فکری ناکارآمدتان را شناسایی و تغییر دهید.  

بازی‌درمانی

این روش نیز مناسب کودکان خردسال هست که از طریق انواع بازی‌های علمی و مؤثر به بهبود توجه کودک کمک می‌کند. همچنین در این روش درمانگران ما مؤثرترین بازی‌های کامپیوتری و مبتنی بر موبایل را معرفی می‌کنند که بر توجه و تمرکز کوکان مؤثر هستند.

خانواده‌درمانی

 اختلال پیش فعالی/ کمبود توجه به‌تنهایی خود فرد را مبتلا نمی‌کند بلکه والدین و اطرافیان فرد دارای اختلال نیز با مشکلاتی در رابطه با فرد مبتلا روبه‌رو می‌شوند بنابراین درمانگران ما به خانواده‌ها یاد می‌دهند که چگونه در مدیرت علائم به بهترین نحو از یکدیگر حمایت کنند. همچنین آن‌ها مهارت‌های مقابله سالم‌تری را جهت همکاری با یکدیگر یاد می‌گیرند.  این مهارت‌ها ممکن است به خانواده در مهار استرس و مبارزه با علائم اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه کمک کند.

درمانگران سامانه مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌گیری از متخصصان در کنار شما هستند در کمترین زمان و با هزینه مناسب می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی آنلاین آرکا با بهره‌مندی از روانشناسان و مشاوران باتجربه و دارای صلاحیت می‌توانند به شما کمک کنند تا مشکلات روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری‌تان را تغییر داده و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

تلفن تماس سریع با مشاوران آنلاین آرکا :  09109902086

 

فهرست