طرد شدن و نحوه برخورد با آن

طرد شدن به چه معناست؟

متاسفانه طرد شدن چیزی است که شما مجبورید در زمانی از زندگی­تان با آن کنار بیایید. تقریبا غیر ممکن است که زندگی بدون تجربه کردن طرد باشد. طرد شدن بخشی از زندگی معمول است و حتی اگر برای چندین بار در زندگی­تان اتفاق بیفتد نیز تجربه­ای ناامید کنتده است و شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که چرا اتفاق می­افتد. ما انواع مختلف طرد شدن نیز داریم. بسیاری از مواقع شما ممکن است متوجه نشوید که چرا طردشده­اید، تا زمانیکه طرد شدن به طور کامل اتفاق می­افتد.

 ممکن است سخت باشد اما مهم­ترین نکته درک کردن موصوع طرد شدن است. این به شما کمک می­کند تا متوجه شوید چرا طرد اتفاق می­افتد و اینکه واقعا طرد شدن چیست. این مقاله به شما کمک می­کند تا طرد شدن و جنبه­های مختلف آن آشنا شوید.

این موضوع را شخصی سازی نکنید.

چیزی که یاد خواهید گرفت این است که باید ذهنتان را طوری تغییر دهید که این موضوع را شخصی جلوه نکنید. البته که گفتن این موضوع که طرد شدن را شخصی نکنید آسان­تر از انجام دادن آن است.  ما معمولا می­خواهیم این مسئله را رعایت کنیم، اما در نظر گرفتن این­که طرد شدن قسمتی از زندگی است، مشکل است.

شما در این بخش، نحوه غلبه بر این نوع طرز فکر و جلوگیری از احساس ناخوشایند که خودتان را ناراحت می­کند، یاد خواهید گرفت. اگر آن را شخصی­سازی نکنید، بسیار بهتر عمل خواهید کرد؛ اگرچه می­تواند ناامید کننده باشد؛ “به خصوص در زمینه  شغلی، و حتی جواب منفی شنیدن از دوست صمیمی،” متوجه شدن این نکته که این یک چیز شخصی نیست و بخشی از زندگی است، می­تواند برای شما بسیار سالم­تر باشد، و زندگی را کمی آسان­تر می­کند.

غلبه بر طرد اجتماعی

 اگر طرد شدن بزرگ باشد، چه می­شود؟ مقابله با طرد اجتماعی یا عاشقانه دشوارتر است. به لحاظ اجتماعی طرد شدن، خواه توسط شخصی که دوست دارید، خواه توسط شغلی که برایش سرمایه گذاری کردید، می­تواند به شما آسیب بزند.

اما ، طرف مقابل مجبور نیست که شما را تعریف کند.

جلوگیری از راه­های اشتباه برای مقابله با طرد شدن

کنار آمدن با طرد شدن به روش صحیح بسیار مهم است. ما در مورد مردم همیشه می­شنویم که عصبانی می­شوند، با طعنه حرف می­زنند، یا در کل پاسخ ضعیفی می­دهند که طرد می­شوند؛ اما این سالم نیست، و اگر متوجه هستید که شما هم در این موقعیت­ها پاسخ صحیح نمی­دهید، باید فردی را پیدا کنید که با او صحبت کنید و ما می­توانیم کمک کنیم. اما، اجتناب از پاسخ نادرست به طرد شدن، شما را در مسیر موفقیت قرار می­دهد. برای مثال، اگر از سوی شغل خود، طرد شوید، عصبانی شدن و خسته شدن در مورد اینکه دیگران در مقابل شما قرار گرفتند، برای شما مناسب نیست؛ اما اگر واقعاً به روشی که به نفع شما باشد پاسخ دهید. شادتر، و برای شما نیز سودمندتر خواهد بود.

حتی پاسخ صحیح به طرد اجتماعی کمک کننده است. به یاد آوردن اینكه در این دنیا دیدگاه­های متفاوتی وجود دارد، و هر کس از دیدگاه خودش رفتار می­کند، به شما در زندگی بی­نهایت كمك خواهد كرد، و مشاوران ما به شما كمك می­كنند كه یاد بگیرید چگونه به طردشدن بطور مناسبی پاسخ بدهید، و در این راستا نکات و تمرین­هایی برای بهبود پاسخ­های شما نسبت به طردشدن ارائه می­کنند.

طرد شدن هر زمان که اتفاق می­افتد، می­تواند ناامید کننده باشد. ما این نکته را می­پذیریم، اما یادگیری چگونگی پذیرش طرد، و آموختن چگونگی غلبه بر آن به روشی که برای شما بهتر است، بی­نهایت کمک کننده خواهد بود. بهتر است به جای تلاش برای اجتناب از آن، یا عصبانیت در پاسخ به آن، پاسخ های مناسبی را نسبت به طرد شدن بدهیم.

نحوه پاسخ ­دادن صحیح در برابر طرد شدن

یادگیری چگونگی پاسخ دادن به طرد به روش سالم، به ویژه در زمینه­های شغلی، بسیار مهم است. درک این امر به شما کمک می­کند تا پیشرفت کنید، و ما توصیه­های عملی در مورد اینکه چه کارهایی در هنگام طرد شدن انجام دهید، ارائه می­دهیم. به این ترتیب، وقتی طرد شدن اتفاق بیفتد، در مورد آن زیاد احساس بدی نداشته، و نتیجه آن خوشحالی و ناراحت نبودن در زندگی است. بسیاری از ما، هنگامی که پذیرفته نمی­شویم، تمایل به منفعل و غیرمستقیم رفتار کردن داریم، انزوا­گزینی را اختیار می­کنیم و هرگز تغییرات فعالی در خودمان ایجاد نمی­کنیم. اما، این کار سالم­ترین کار نیست و ما به شما خواهیم گفت چرا، هنگامی که شروع به تغییر دیدگاه خود در مورد طرد کردن و طرد شدن کنید، بهتر می­توانید با آن کنار بیایید.

ایجاد تغییرات کوچک در زندگی شما می­تواند فواید بزرگی را به بار آورد. یک تغییر اندک در طرز فکر شما، به شما در بهبود زندگی کمک می­کند و انجام این کار می­تواند برای شما بسیار مفید باشد. بنابراین از منفعل رفتار کردن خودداری کنید، از طرد کردن دست بردارید و یاد بگیرید که چگونه در درازمدت آن­را به شکلی سالم­تر از قبل انجام دهید.

یادگیری نحوه رسیدن به مزایای پذیرش طرد شدن

 سالم بودن پاسخ شما به طرد شدن، به دیگران کمک خواهد کرد. زیرا دیگران شما را به عنوان نمونه­ای از آنچه باید انجام شود در نظر می­گیرند، و همچنین با یک دیدگاه بهتری به شما نگاه می­کنند. شما احساس بهتری خواهید داشت، و به دلیل عدم پذیرش، احساس افسردگی نخواهید کرد.

یادگیری نحوه پذیرش طرد با روشی که برای شما مضر نیست، بسیار مهم است. برای انجام این کار فواید زیادی وجود دارد، و می­توانید از این مزیت­ها استفاده کنید. متخصصان سامانة مشاوره و روان‌درمانی آنلاین آرکا می‌توانند به شما در مورد پذیرش طرد شدن و نحوه پاسخ دادن مناسب به آن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست